Śluz z krwią przed okresem a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

Tydzień przed okresem pojawił się u mnie jednorazowo ciągnący się śluz zabarwiony krwią, lekko brązowy. Od roku przyjmuję środki antykoncepcyjne. Mam 23 lata. Co to może oznaczać?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pojawienie się brązowej wydzieliny z pochwy może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Inną przyczyną może być nadżerka. Jeśli sytuacja powtórzy się w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.