Śluz z krwią w odcieniu różowym

Mam 19 lat, ponad miesiąc temu zażyłam tabletkę 72 po z konieczności, okres dostałam spóźniony i obfity. Po zakończeniu okresu parę razy współżyłam z partnerem. Teraz mam ok.16 dzień cyklu i wystąpiło u mnie plamienie, tzn. właściwie nie jest to ani krew jako taka, ani brązowe plamienie. Tylko taki jakby śluz z krwią w odcieniu różowym. Czy może to być objaw ciąży? I czy tabletka mogła mieć na to jakiś wpływ? Bardzo proszę o odpowiedź!
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Tabletka mogła rozregulować Pani cykl menstruacyjny, co spowodowało wcześniejsze wystąpienie krwawienia.
Plamienia w połowie cyklu mogą świadczyć o wystąpieniu owulacji (rzadki ale możliwy objaw).
Nie pisze Pani w jaki sposób zabezpieczała się Pani przed niechcianą ciążą. Jeśli zabezpieczenie było niedostatecznie skuteczne plamienie może wynikać z implantacji zarodka w macicy.