Śluz z pochwy i rozwarcie szyjki macicy w ciąży

Jestem w 39 tygodniu ciąży. W poniedziałek byłam u mojego ginekologa i stwierdził rozwarcie na 2 palce. Dzisiaj i wczoraj zauważyłam jasno żółty bądź przezroczysty śluz z pochwy. Czy mam się obawiać? Ruchy dziecka odczuwam. Jutro kolejna wizyta u ginekologa. Termin na ten piątek.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli nie odczuwa Pani regularnej akcji skurczowej może to jeszcze nie oznaka porodu. Proszę jednak pamiętać iż pojawienie się na bieliźnie dużej ilości gęstego śluzu (czasem lekko różowego albo brunatnego) oznacza iż odchodzi tzw czop śluzowy, który "zatykał" szyjkę macicy a to jest oznaka zbliżającego się porodu.