Śluz z pochwy o zapachu cebuli

Śluz z mojej pochwy, kiedy bardzo się podniecę pachnie cebulą! Dodam, ze nie mam zadnych dodatkowych objawow (pieczenia/swedzenia), sluz jest ciagnacy i przezroczysty. Jak z tym walczyc?

Witam serdecznie. Największy wpływ na zapach i konsystencję śluzu pochwowego maflora bakteryjna pochwy. Są to drobnoustroje zasiedlające nabłonek pochwy kobiety. Jeśli biocenoza zmienia się na nieprawidłową (np. podczas zakażenia bakteryjnego), może pojawić się nieprzyjemny zapach. Bywa on też spowodowany infekcją w gruczołach odpowiedzialnych za produkcję śluzu i nawilżających pochwę. Pewien wpływ może mieć dieta, szczególnie jeśli używa pani silnych przypraw.