Śluz z pochwy w trakcie stosowaniu leku Duphaston

dzien dobry pisze ponieważ chciałabym sie dowiedzieć jak wygląda sluz plody u dziewczyn z psoc ? leczę się duphasotne juz 1 rok i nieraz wydziela sie z emnei taki biały śluz z dziwnym zapachem ale nic mnie nie swędzi ani nie piecze co to może być

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Początkowo śluz po miesiączce jest mętny, nieprzejrzysty, lepki. Stopniowo zmienia się jednak na bardziej rozciągliwy, śliski, bezbarwny, przezroczysty. W drogach rodnych zwiększa się też jego ilość. W czasie dni płodnych kobieta czuje w przedsionku pochwy mokrość, silną wilgotność. Gdy śluz w pochwie wygląda jak białko jaja kurzego i daje się rozciągnąć między dwoma palcami dłoni, jest to właśnie śluz płodny.