Słyszenie dźwięku w uszach podczas zasypiania

Witam Mam pytanie od ok. miesiąca podczas zasypiania słyszę w głowie dźwięk powtarzający się, który powoduje że natychmiast się wybudzam i ponownie nie mogę zasnąć. Jest tak każdej nocy przy zasypianiu i jest bardzo uciążliwy. Bardzo się boję czy to aby nic poważnego.Mam już50 lat przechodzę menopauzą może to związane z tym okresem. Nie wiem do jakiego lekarza mam się udać aby rozwiać te wątpliwości zdrowotnie. Z góry bardzo dziękuję proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Witam serdecznie,
poszedłbym z tym najpierw do laryngologa,
może to być także związane ze zmianami hormonalnymi w związku z menopauzą.
Teroretycznie geneza tych zaburzń może być także stresowa.
Pozdrawiam