SM, niedoczynność tarczycy i nadciśnienie

Witam mam 59 lat choruję na SM niedoczynność tarczycy ,nadciśnienie (teraz już ciśnienie jest poprawne)przyjmuję eutyrox , oescelim 25 1/2 plastra , helides, amlozek, neatin i od niedawna memotropil, zaczeły mi bardzo puchnąć całe stopy czy jest to możliwe że po memotropilu wizytę mam za tydzień u lekarza czy może odstawić ten lek proszę o poradę i dziękuję

Witam serdecznie,

Raczej proszę nie odstawiać leku bez konsultacji z lekarzem. Opuchnięcie stup jest związane z gromadzeniem się wody a Pani organizmie. Leki mogą powodować tego rodzaju niepożądane skutki. Musi Pani powiadomić o tym lekarza gdyż woda może gromadzić się w coraz większych ilościach. Do czasu wizyty proszę pic bardzo dużo czystej wody mineralnej aby ,,wypłukać'' płyny które się gromadzą w organizmie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk