Smakowe papierosy a wpływ na zdrowie

Czy palenie beznikotynowego e papierosa ( owocowego )dla smaku jest bardzo niezdrowe? Grozi rakiem czy czymś? Ten smak bardzo przypadł mi do gustu.

Dzień dobry,

Tak, niestety e-papierosy często zawierają m.in. rakotwórczy arsen. Ich wpływ na zdrowie może wiązać się z większym ryzykiem występowania m.in. raka płuc. Również inne substancje zawarte we wkładach mogą wiązać się z większym ryzykiem wystąpienia zaburzeń płodności. Ze względu na krótki okres czasu , jaki minął od ich wprowadzenia, nie ma jeszcze wieloletnich obserwacji i badań, które by precyzyjnie określały ich niekorzystny wpływ na inne narządy, ale w wielu krajach już teraz obowiązuje zakaz ich palenia w miejscach publicznych, bo jak się przypuszcza mogą szkodzić również osobom z otoczenia "użytkowników" e-papierosów.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz