Śmierć ciąży bliźniaczej w 8. tygodniu ciąży

Witam w 8 tc serduszka dzieci biły jak dzwon, w 10tc w szpitalu na usg nic nie słyszeli, powiedzieli ze płody umarły, to ciąza bliźnaicza, mialy po 16mm nic nie urosły. Czy to może być wada sprzętu, wcześniej badał mnie lekarz ginekolog polski. skierował na dalsze badania do jednego z lepszych szpitali w Irlandii, bo tutaj mieszkam. Czy iść się przebadać do innego lekarza ? Nie miałam objawów poronienia, czuję że kłuje mnie po lewej stronie, piersi też są okrągłe. Czy można wykazać zgon ?

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn poronienia może być bardzo wiele, poczynając od uwarunkowań genetycznych aż do przyczyn np infekcyjnych. Proponuję udać się do lekarza ginekologa. Czy miała Pani zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy? czy lekarze chcą czekać do samoistnego krwawienia? Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.