Śmierć ojca i choroba matki a stres pourazowy i depresja

Wiem że trudno to będzie zrozumieć przez traume stres pourazowy, po śmierci ojca po chorobie matki choruje 7 lat na depresję, ciągle coś zapominam skupić się nie mogę wyłączyła mi się wizualizacja myśli, wszystkiego się boję, wszystko mnie wkurza mam zaburzenia emocji, nie wiem co robić, potrafie patrzec sie w sufit bez celu nie miałem wypadku nie spadłem ze schodów nic takiego sie nie stało.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Jeżeli zdiagnozowano u Pani depresję i zespół stresu pourazowego (PTSD) wskutek traumy po śmierci ojca i ze względu na silne przeżycia w związku z chorobą Pani mamy, to najlepiej by podjęła Pani leczenie psychoterapeutyczne. Lekarz psychiatra powinien też rozważyć, czy nie zalecić Pani na początku leków, by zminimalizować przykre dolegliwości, jak smutek, spadek motywacji, zobojętnienie emocjonalne, stany lękowe czy zaburzenia emocji. Być może połączenie farmakoterapii z psychoterapią dałoby najlepsze efekty. Polecam psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Odsyłam też do artykułów: Leczenie PTSD, Leczenie depresji, Stres pourazowy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam Pana Serdecznie,

Proszę nie czekać i udać się na zwyczajną i pomocną konsultację do Poradni zdrowia psychicznego.

Proszę pozwolić sobie samemu pomóc i udać się do lekarza.
Proszę zacząć od małego kroku.
Być może bliski przyjaciel byłby skłonny pójść z Panem?

Życzę Panu tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej