Śmierć poprzez powieszenie na klamce

Chciałam się dowiedzieć jak wygląda śmierć poprzez powieszenie się na klamce? Oczywiście nie mam zamiaru próbować! Zaciekawiło mnie to, gdyż kilka dni temu dowiedziałam się, że moja była nauczycielka popełniła samobójstwo w ten sposób. Na czym to polega? Jak to wygląda? Dusiła się? Kiedy nastąpił zgon? Jak to możliwe, przecież nie przerwała kręgów szyjnych? Nie dało się jej odratować? Jestem tym przerażona...
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W momencie gdy człowiek podejmuje decyzję, o której mowa oznacza to bezwzględnie iż z jego psychiką dzieje się coś bardzo złego. Śmierć poprzez powieszenie na klamce oznacza właściwie początkową utratę przytomność wynikającą z zaciśnięcia się pętli a przez to zamknięcia światła tętnic mózgowych. Doprowadzają one tlen do mózgu czyli narządu nadrzędnego dla naszego organizmu. Pomoc w odpowiednim czasie mogłaby okazać się zbawienna, jednak jest to prawie nie możliwe by ratownicy mogli dotrzeć na czas. Zwykle zgłoszenie o podobnym zajściu pojawia się długo, długo po fakcie.

Witam serdecznie
rozumiem, że wstrząsnęła Cię wiadomość dotycząca Twojej nauczycielki. Pytasz o techniczne sprawy tej sytuacji, na które trudno mi odpowiedzieć. Zastanawiam się dlaczego tak Cię to zainteresowało. Być może skupiasz się na przebiegu tego wydarzenia aby nie myslec jakie to w Tobie uczucia wywołuje. Śmierć samobójcza może budzić lęk, niezrozumienie, smutek, poczucie winy. Jeżeli trudno Ci poradzić sobie z tym co stało się z Twoją nauczycielką może warto porozmawiać z kimś zaufanym o swoich uczuciach
pozdrawiam
Izabela Trybus