Śmierdzące gazy zdrowej diecie

Witam, mam problem ze strony układu pokarmowego. Od miesiąca jestem na zdrowej diecie tzn pełnoziarniste pieczywo, kasze, płatki owsiane, twarogi itp. Od jakiegoś czasu mam śmierdzące gazy i stolce a po jakimkolwiek posiłku mój brzuch robi się twardy a ja mam uczucie balonu. Co może być tego przyczyną? Piję zieloną herbatę jednak to nic nie daje piję też dużo wody (2l dziennie czasami więcej) biegam i ogólnie staram się być zdrowa. Proszę o odpowiedź i dziękuje z góry. Pozdrawiam

Witam. Warto było by przeanalizować dietę czy nie ma w niej np. za dużo błonnika pokarmowego. Wbrew pozorom jego nadmiar nie jest dobry i może się objawiać właśnie wzdęciami brzucha, zwłaszcza jeśli poprzednio organizm nie był przyzwyczajony do takiej ilości. . Drugą sprawą, która dotyczy zwłaszcza biegaczy - w trakcie biegu "połyka" się nadmiar powietrza i jakoś to trzeba wydalić. Proszę spróbować opracować taka technikę, żeby biegać z mniej otwarta buzią. Proszę też przeanalizować dietę, czy nie je Pani za dużo jajek - siarka w nich zawarta może dawać nieprzyjemny zapach. Po posiłku warto też wypić koper włoski (do kupienia np.w aptece) wspomaga proces trawienia i działa niwelująco na gazy. Jeśli mimo tych zmian dolegliwości nie ustąpią to warto udać się do lekarza - może gastroskopia? Zapraszam na konsultacje i analizę składu masy ciała www.dietetykwkrakowie.pl.