Śmiertelność choroby WZW typu B

Czy wzwb to smiertelna choroba ? Mam 5 mirsiecznego synka dowiedziałam sie w ciazy o mojej chorobie. Nie chce umierać nie chce tracić sił . Na dzien dzisiejszy wszystkie wyniki sa dobre watroba ma sie dobrze Bardzo o siebie dbam o to co jem nie pije nie palę ale boje sie ze moge umrzeć w przeciągu 5 lat ze zostawie moje dziecko. Czy to musi skończyć sie śmiercią w młodym wieku ? Czy to reguła ?

Witam. Oczywiście wzw b może doprowadzić do śmierci organizmu w obecnych czasach tego typu przypadki nie zdarzają się jednak często dysponujemy bowiem coraz skuteczniejszymi metodami walki z wirusem. Może się również zdarzyć ze choroba pozostanie w formie utajone w organizmie i nigdy nie dojdzie do reaktywacji zakażenia. Proszę pozostać pod opieką specjalisty chorób zakaźnych.