Smutek i częste napady płaczu

Witam, od kilku miesięcy jestem prawie, że wiecznie smutna, bez nastroju, co chwilę płaczę, choć nie należę do osób płaczliwych, wręcz przeciwnie. Nie radzę sobie z problemami, są one dla mnie nie do przejścia, ciągle się zadręczam, a negatywne myśli coraz bardziej mi dokuczają, a podczas nich mam takie wrażenie jakby mnie coś od środka ściskało, Wydaje mi się, że nikomu nie jestem potrzebna ani nikomu na mnie tak naprawdę nie zależy, gdy spotykam się z innymi, praktycznie sie nie odzywam. Jakiś czas temu przy innych potrafiłam dobrze udawać, że jestem szczęśliwa, teraz już tego nie potrafię... Zastanawiam się, co mogłabym z tym zrobić, gdzie się zgłosić, bym znowu mogła się cieszyć, gdy jest powód do tego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Opisane dolegliwości mogą wskazywać na zaburzenia depresyjne.
Zwiększona płaczliwość, nieradzenie sobie z problemami dnia codziennego, wycofanie z relacji towarzyskich, uczucie lęku jak i niepokój wewnętrzny mogą właśnie wskazywać na tego typu zaburzenie.

Pomocy należy szukać u odpowiedniego specjalisty. Można zacząć od kontaktu z psychologiem który poprzez psychoterapię dotrze do źródła problemu i spróbuje go rozwiązać. Psychiatra jest również odpowiednią osobą, do której można zwrócić się o pomoc.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią mocno do konsultacji diagnostycznej i odpowiedniego leczenia w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu, wówczas proszę poprosić o skierowane do Poradni lekarza pierwszego kontaktu) lub prywatnie.

Życzę Pani tylko zadowalającego samopoczucia,
irena.mielnik.madej#@gmail.com