Smutek i płacz podczas myślenia o chłopaku

Witam.. nie wiem co się dzieje, od kilku miesięcy zauważyłam, że coś jest nie tak. Ciągle płacze.. Sama nie wiem czym to jest spowodowane, głownie chodzi o mojego chłopaka, jesteśmy razem ponad rok, jestem naprawde bardzo szczęsliwa, ale tak jak mówie, myśląc o nim zaczynam płakać, sama nie wiem dlaczego to robie, czy są to jakieś moje obawy? Nigdy mu o tym nie powiedzialam, nie chce, zeby myslal, ze zwariowałam.ale czasami się tak czuje. I tak jest dzień w dzień. Dodam, że mam 20 lat. Co robić?

Trudno odpowiedzieć na taki problem. Może być tak, że relacja z chłopakiem, która jest przecież oparta na silnej więzi, może przywoływać smutek z innej relacji, z bliską osobą. Może pod tym smutkiem kryje się jakaś wina, w stosunku do chłopaka (byłego, lub kogoś innego)? A może to smutek kogoś innego, z kim się Pani identyfikuje nieświadomie (ciekawe kogo). A może to po prostu tęsknota, bo płacze Pani, kiedy nie jest przy chłopaku. Co by nie było - może Pani czuć smutek i kochać. Do zwariowania daleka droga...

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

Dzieją się rzeczy, których pani nie rozumie. Warto o nich porozmawiać, często dopiero gdy o czymś mówimy, nazywamy jesteśmy w stanie zrozumieć co się dzieje. Może pani rozmawiać z partnerem być może zaskoczy pania swoją reakcją i może razem zobaczycie coś więcej w swoim związku. Może pani tez skorzystać z profesjonalnej pomocy. Psycholodzy właśnie w tym pomagają. Pozwalają przyjrzeć się swoim uczucią i je zrozumieć.
Beata Szymik