Smutek i problemy ze snem a depresja u 18-latki

Przez bardzo długi czas jestem bardzo smutna zdołowana nie chce mi się życ bardzo rzadko się smieje chciałabym przespać całe dnie z nikad czasem łapie mnie smutek nie moge czesto spać budze się w nocy nie wysypiam czy to może oznaczać że mam jakies zaburzenie np depresje lub cos podobnego?

Opisywane objawy rzeczywiście mogą sugerować depresję, zatem proponuję się zgłosić do psychiatry w celu całościowego badania i postawienia właściwego rozpoznania. Proszę pamiętać, że obecnie dysponujemy coraz skuteczniejszymi i bezpieczniejszymi metodami leczenia i większość osób cierpiących na depresję ma szansę na uzyskanie ulgi i poprawy - w zakresie samych objawów jak i funkcjonowania.