Smutek i trauma po śmierci 5-miesięcznej kuzynki

Pół roku temu moja 5 letnia kuzynka zmarła na glejaka mózgu. Nie potrafię sobie z tym poradzić co dzień płacze pisze wiersze,ciągle o tym mysle do tego boli mnie głowa i sama się zastanawiam czy nic mi nie jest.to jakąś paranoja nie daje sobie z tym rady. Ciągle zastanawiam się dlaczego przecież była taka mała ale nikt mi nie odpowie dlaczego Bóg nam ją odebrał robiłam wszystko żeby jej pomóc szukałam lekarzy organizowałam zbiórki pieniędzy a ona odeszła. Nie umiem sobie z tym poradzić

Jest Pani prawdopodobnie bez sił, dlatego najlepszym rozwiązaniem byłoby teraz podjąć psychoterapię u doświadczonego psychologa. Teraz jest najlepsza chwila żeby zaczęła Pani pracować nad własnym nastawieniem i zrozumiała kilka ważnych rzeczy. To oczywiście wymaga trochę pracy; samo nic się nie zmieni.

Proszę skoncentrować się na tym co teraz jest dla Pani najważniejsze i zadbać o własną higienę psychiczną.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam,

Rozumiem, że może być Pani bardzo trudno. Opisane przez Panią samopoczucie może być po prostu bardzo ludzką reakcją na śmierć bliskiej osoby. Z tego co Pani pisze, minęło zaledwie kilka miesięcy. Zachęcam do rozważenia wizyty u psychologa/psychoterapeuty. Wizyty, czy sesje psychoterapii mogą być dla Pani bardzo pomocne w uporaniu się z towarzyszącymi Pani uczuciami i żałobą. Proszę także pamiętać o rozmowach z bliskimi Pani osobami. Takie rozmowy, możliwość wypłakania się, wyżalenia, wyzłoszczenia na to co się stało są bardzo ważne.

Pozdrawiam
Karolina Matlak