Smutek, osamotnienie, zniechęcenie. Czy to początek depresji?

Od kilku miesięcy odczuwam ogromny smutek i przygnębienie. Unikam przyjaciół, często płaczę. Po prostu nic mi się nie chce. Zaczęło się od choroby mamy. Lekarze podejrzewali schizofrenię. Kilka tygodni temu rodzice rozwiedli się. Tylko ja pracuję. Pieniędzy nie starcza na wszystko. W pracy stres. Nie mam nadziei na lepsze jutro. Jakby tego było mało, mój 13-letni pies, do którego byłam bardzo przywiązana, zachorował na raka. Niestety, nie ma go już ze mną.

Witam!

Rozwód rodziców, choroba matki, niepewność co do diagnozy, problemy finansowe, śmierć ukochanego psa - to dość długa lista sytuacji stresowych, które mogły być czynnikim spustowym depresji.

Prawdopodobnie objawy apatii, obniżonego nastroju i dyskomfortu powodującego pogorszenie codziennego fukcjonowania utrzymują się od kilku tygodni, trudno więc mówić o początku depresji.

Proszę nie zwlekać i zapisać się do psychiatry i psychologa. Okres oczekiwania na wizytę w ramach NFZ może wynosić nawet kilka tygodni.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia