Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Smutek, poczucie lęku i osamotnienia, niska samoocena oraz brak chęci do życia

mam 26lat.Zawsze czułam się gorsza od rówieśników.Od dzieciństwa brak mi chęci do życia.Od kilku lat jest gorzej.Często smutkowi towarzyszy strach,poczucie lęku,osamotnienia.Budzę się z nadzieją że dzień minie szybko i pójdę spać.Nie mogę się zebrać i do działania.Na każdą czynność poświęcam zbyt wiele czasu.Miłość do malarstwa też uleciała.Zamalowanie płótna staje się wysiłkiem.Mam pamięć jak moja babcia, często też nie poznaje twarzy ludzi.Jedzenie nie ma smaku. Czas na specjalistę?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Witaj,z pewnością czas na specjalistę,do cierpienia oczywiście można przywyknąć,jednak czy warto tracić życie,które pewnie przecieka Ci między palcami,skoro od tak dawna jesteś w takim stanie. Przyczyn opisywanych objawów może być kilka,więc warto zdiagnozować problem i podjąć odpowiednie leczenie. Nigdy nie jest za późno,ale też nie ma na co czekać. Warto spróbować,a może życie nabierze kolorów. Wszystkiego dobrego.

0

Tak. Takie objawy jak Pani opisuje i długość ich utrzymywania może świadczyć o problemie psychicznym. Warto skonsultować się ze specjalista tak szybko jak to możliwe.

0
Mgr Iwona Siudak Psycholog, Olkusz
26 poziom zaufania

Wygląda na to że czas jak to Pani określa na specjalistę. Wydaje mi się, że wskazana jest psychoterapia poprzedzona diagnozą. lub konsultacja lekarza psychiatry; myślę, że kontakt ze specjaistami może pomóc w poprawie Pani samopoczucia i wyznaczy odpowiednie działania terapeutyczne. Pozdrawiam Iwona Siudak psychoterapeuta, psycholog

0

Witam Zacznij od badań ogólnych, oraz zbadaj tarczycę. Możesz również odwiedzić psychoterapeutę lub psychiatrę w celu wykluczenia (poważnej) depresji. Po wykluczeniu ewentualnej choroby zastanów się jak wygląda twoje życie i jak chciałabyś, żeby wyglądało. Pewności siebie dodają drobne, życiowe sukcesy. Wyznacz sobie cel i krok po kroku do niego dąż. Poczujesz kontrolę nad swoim życiem a tym samym nabierzesz wiatru w żagle. Pozdrawiam Violetta Krause

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy