Smutek, rozdrażnienie i uczucie samotności

Co mi dolega? Jestem smutny, rozdrażniony, czuję się samotny, rano chce mi się płakać. Poza tym nie mam chęci do wykonywania prostych czynności, nic mnie nie zadowala. Boję się o swoją przyszłość. Wyobrażam sobie, że nie zdam matury, egzaminów i będę kiepski w pracy. Kuba, 18 lat. Proszę o pomoc!!!

Witam,
Być może ten trudny moment w Twoim życiu jest związany z przejściem z dzieciństwa w dorosłość. To ważny moment, więc pewnie warto byłoby o tym z kimś porozmawiać. Spróbuj umówić się do psychologa w Poradni Zdrowia Psychicznego, może kontakt z kimś obcym pomoże Ci w odnalezieniu się w realiach Twojego życia.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pana trudności może mieć miejsce wyłącznie w kontakcie osobistym ze specjalistą. Stąd namawiam na wizytę u lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty / psychologa, którzy po osobistym zbadaniu zaproponują Panu najlepszą metodę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia).
Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Psychologicznej, Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ).