Smutek u 24-latki

Witam. W ciągu dnia jestem szczęśliwa, mogę wszystko, za chwilę wycofuję się w głąb siebie, uciekam od ludzi, za chwilę wybucham gniewem a na sam koniec wpadam w niemalże depresję. Siedzę i patrzę tępo przed siebie, bądź jestem smutna i myślę o strasznych rzeczach. Najgorsze jest to, że ten smutek nie ma racjonalnego podłoża. Na pytanie: dlaczego jestem smutna, odpowiadam zgodnie z prawdą: nie wiem. To jest nagłe, wystarczy błahy powód, by mnie wpędzić w taki stan. Gubię się w tym, co czuję.

Witam... dziękuję za zaufanie. Z Pani listu wynika, że najlepiej będzie skorzystać z pomocy w poradni leczenia nerwic lub (jeżeli takiej poradni nie ma w miejscu Pani zamieszkania), to z pomocy w poradni zdrowia psychicznego.Konieczna będzie konsultacja u psychiatry, który zapewne zaproponuje Pani farmakoterapię lub skieruje do psychoterapeuty. Być może konieczne też będzie wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych. Proszę zapytać, w dziale informacji Narodowego Funduszu Zdrowia ( w oddziale regionalnym), gdzie najbliżej Pani miejsca zamieszkania może Pani skorzystać z niezbędnej pomocy i jak długi jest czas oczekiwania. Pozdrawiam.

Witaj,
Nierzadko ludzie rutynowo pytają nas"dlaczego jesteś smutna" podczas,gdy to tylko odpoczynek po emocjach całego dnia i raczej jest uspokojeniem się,niż dramatem.Ale bywa i tak,że wskutek podobnych komentarzy zaczynamy produkować jakieś nieprawdziwe emocje,gdyż one zadowalają otoczenie.Stąd bierze się często brak kontaktu z sobą samym/"co ja właściowie czuję"/.
Proponuję,by sprawę powierzyć specjalistom/psycholog,psychoterapeuta/,gdzie m.in.masz szansę poddać się treningowi uważności,skupieniu na sobie,swoich emocjach i doświadczyć,jak Twoja wewnętrzna prawda jest jest odbierana na zewnątrz.
Bardzo polecam,szczególnie ośrodki stosujące hipnoterapię.

Szanowna Pani

Niestabilność nastroju może mieć wielorakie podłoże. Na początek wskazane byłoby, jeśli nie miała Pani w okresie ostatniego roku wykonywanych okresowych badań, ich wykonanie, a przede wszystkim morfologii z parametrami.
Jeśli wyniki okażą się właściwie, należałoby skonsultować się z psychologiem, w celu znalezienia podstaw Pani stanu. Psycholog w rozmowie uzyska od Pani informacje, które pozwolą na postawienie diagnozy i podjęcie, przy Pani zgodzie odpowiednich działań, mających na celu polepszenie Pani samopoczucia.

Życzę polepszenia samopoczucia. Pozdrawiam serdecznie.

Warto, żeby diagnozy podjął się specjalista. Może to być okresowy kryzys związany z Pani obecną sytuacja albo wcześniejszymi doświadczeniami. A może także wskazywać na początek innych zaburzeń (np depresji, dystymii) albo wskazywać na zaburzenie osobowości. Wszystko zależy od objawów ich nasilenie, czasu trwania i historii życia. Ważne jest także to, że nie jest Pani skazana na podobne objawy, może Pani działać i podjąć leczenie.