Śniadania dla 19-letniej kobiety

co jeść na śniadanie jeśli nie lubię owsianek i pieczywa razowego?

Witam,

Proszę doprecyzować pytanie. Nie piszę Pani nic na temat swoich oczekiwać - chce Pani schudnąć, przytyć, dba Pani jedynie o zdrowe nawyki żywieniowe, jest Pani aktywna itp ? Kaloryczność śniadania jest uzależniona od celu który chcemy osiągną ale ogólnie rzecz biorąc śniadanie powinno być bogate w białko i węglowodany złożone tak aby dostarczyć nam energii na początek dnia. Mogę zaproponować jajecznicę, jaja na twardo, może posmakuje chleb orkiszowy, mieszany, bułki grahamki. Dobrym pomysłem są rożnego rodzaju pasty np. z soczewicy, ciecierzycy, awokado czy twarożek z jogurtem, maślanką, kefirem naturalnym i dodatkami typu owce, orzechy, pestki nasion. Zamiast owsianki można wypróbować ryz naturalny na mleku lub kaszę jaglaną.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk