Śniadanie na redukcji

Witam, jestem na redukcji (waga 60 wzrost 168) dziś wyszło mi bardzo dużo kcal na śniadanie. Czy powinnam tyle spożywać? Pod koniec dnia jednak i tak pilnuje żeby nie przekraczało 1100kcal. Na śniadanie zjadłam: 2białka, 2zółtka 40g płatków jaglanych z których zrobiłam omleta na 1,5 łyżeczki oliwi. Do tego 30g sera białego 2 łyżki jogurtu naturalnego i 150g ananasa. Czy takie śniadanie jest odpowiednie przy redukcji? Proszę o pomoc :( wyszło mi 511kcal

Za dużo białka i za mało węglowodanów. Żeby ocenić wartość kaloryczną musi Pani podać swoją wagę i wzrost i jaka jest waga , którą chce Pani osiągnąć oraz w jakim czasie.

Jeżeli nie przekracza Pani sumarycznie w ciągu dnia wyznaczonej podaży energetycznej to spożycie takiego śniadania nie jest problematyczne. Warto jednak zauważyć, że jest to prawie połowa Pani założonych kalorii, a więc niewiele zostaje na pozostałe posiłki i może Pani w późniejszych godzinach odczuwać głód. Warto podczas diety redukcyjnej komponować posiłki w taki sposób aby były większe objętościowo przy niższej podaży energetycznej. Dlatego też zjedzenie owsianki na wodzie czy jogurtu z płatkami może być bardziej wskazane, jednak jest to kwestia indywidualnych preferencji.