Sny na jawie - jaka może być przyczyna?

Budzę się w nocy i nie mogę spać. Czuję czyjąś obecność. Nagle usypiam, ale czuję, jakby to się działo naprawdę... Usłyszałam podwójny dzwonek do drzwi i szczekanie psa, te dźwięki były tak wyraziste, że aż straszne. Czułam jakby mrowiło mnie całe ciało i nie mogłam się ruszyć. Chciałam zawołać pomocy, ale nie mogłam wydobyć z siebie dźwięku... Nigdy wcześniej tak nie miałam, a to już mój drugi raz...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twój opis może wskazywać na zaburzenie o typie omamów hypnagogicznych oraz porażenia przysennego - więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym serwisie: http://portal.abczdrowie.pl/tagi/omamy-hipnagogiczne, http://portal.abczdrowie.pl/tagi/porazenie-przysenne.

Ich powstawaniu może sprzyjać stres, przemęczenie, czynniki zewnętrzne zakłócające sen (np. hałas). Problem najprawdopodobniej minie sam, jeśli jednak będzie się powtarzał, warto skorzystać z konsultacji w poradni zaburzeń snu.

Z pozdrowieniami