Mama w snach a sennik

Witam. Moja Mama zmarła 4 lata temu...Początkowo miałam kilka snów, ale ustały na dłuższy okres. Od miesiąca Mama przyśniła mi się kilka razy. Nie martwiłabym się, gdyby nie to, że Mama za każdym razem śni mi się płacząca....np. rozmawiałam z nią i płakała, że nie zdążyłyśmy pojechać razem na wycieczkę, ale jest szczęśliwa z nowym mężczyzną. Dzisiaj - nic nie mówiła (płakała), a ja ją przytulałam. Zaniepokoiło mnie takie natężenie i ten płacz....Prosiłabym o radę... Czy te sny mogą mieć jakieś znaczenie? Nie chcę bawić się tu w sennik o Mamie bo to zupełnie nie o to chodzi, ale może ona w ten sposób chce dać mi jakiś znak? Dlaczego Mama wciąż mi się śni i w dodatku płacze? Może gdyby te sny były radośniejsze to byłoby mi łatwiej bo stanowiłyby chwilę wspomnienia Mamy ale one zawsze są takie przygnębiające. Nie wiem co mam robić... Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Znaczenie snów dla ludzkiego organizmu jest takie, ze stanowią one pewnego rodzaju oczyszczalnię umysłu z napięć, myśli i skojarzeń, jakie nam towarzyszą na jawie. Na ile nasze ciało potrzebuje w nocy odpoczynku choćby dla mięśni, na tyle nasza psychika oczyszcza się właśnie w formie snów. Smutek Pani mamy w snach może być odzwierciedleniem Pani emocji, nastrojów i lęków, jakie towarzyszą Pani w życiu codziennym. Może warto skoncentrować się chwilę na sobie, uporządkować sobie pewne sprawy, dać sobie odrobinę wytchnienia? Proszę pozwolić sobie na odpoczynek, może jakiś wyjazd, złapanie jakiejś odskoczni od codziennych zmartwień. Gdy Pani będzie już trochę spokojniejsza, to w snach także pojawi się więcej pozytywnych emocji. Pozdrawiam.

Witam Panią Serdecznie,

Zachęcam Panią do zwyczajnej i wspierającej rozmowy z psychologiem, w ranach NFZ-tu lub prywatnie, by mogła Pani przepracować odejście Mamy, czego życzliwie Pani życzę,

Irena Mielnik-Madej