Soczewka wieloogniskowa po operacji usuwania zaćmy

Pięć dni temu miałem operację usunięcia zaćmy, mam soczewkę wieloogniskową. Niepokoi mnie to, że o ile w dal widzę świetnie, to odległości bliskie i pośrednie są zamglone i nieostre (teoretycznie też miałem mieć dobre widzenie w tym zakresie). Ponadto w momencie ruszania gałką oczną widzę błyski/blaski, mnie się to kojarzy z refleksami świetlnymi słońca na małych falach jeziora; im mniej świata tym mniej intensywne zjawisko, w ciemności nie występuje. Czy jest to stan przejściowy?

Piotr Pilarski

Tak, jest to przejściowe. Te objawy powinny z czasem ustąpić.

Pozdrawiam.