Soczewki kontaktowe a dalekowzroczność i zez

mam zeza na lewym oku +3,5 oko prawe cez zeza +3,0 czy intnieje możliwość chodzenia w soczewkach

Witam. Czasem można ale czasem po kilku godzinach gdy oczy się zmęczą oko zezujące potrafi "uciekać". Okulary często zawierają oprócz korekcji sferycznej czy cylindrycznej także pryzmaty dla korekcji zeza a szkłą kontaktowe tego nie zapewniają . Pozdrawiam. Barnyk.