Sok pomarańczowy a tabletki antykoncepcyjne

Witam, od 14 dni biorę tabletki antykoncepcyjne, Novynette. To moje pierwsze opakowanie, zawsze biorę o tej samj godzinie. I nigdy o żadnej nie zapomniałam. Dzisiaj doszło do zbliżenia z moim chłopakiem, nie skończył we mnie. Jednak zorientowałam sie, ze trzy dni temu po wzięciu tabletki wypiłam 0.2 lemoniadę(cukier, mieta, cytryna,woda)a dzien wcześniej popilam tabletkę sokiem pomarańczowym. Czy cos z tych rzeczy mogło osłabić działanie tabletek?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nic z powyższych nie mogło spowodować osłabienia działania tabletek. Proszę jednak pamiętać iż nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.