Sok wzbogacony witaminą A a 10 tydzień ciąży

Witam, parę dni temu wypiłam litrowy sok wzbogacony wit. A. Z etykiety wynika iż w 100 ml skoku było 15% zapotrzebowania dziennego na te witaminę. To raczej nie był beta caroten . tylko dodatek czystej witaminy. Obecnie jestem w 10 tyg. ciąży bliźniaczej Czy zaszkodziłam dzieciom? proszę odpowiedz bo odchodzę od zmysłów

Witam! Nie ma Pani powodów do niepokoju. Dzienne zapotrzebowanie kobiet ciężarnych na witaminę A jest większe niż w ogólnej populacji. Ilość witaminy A przyjmowanej w standardowej diecie nie jest szkodliwa dla rozwijającego się dziecka.