Solpadeine i Ibuprom przy bólach zębów

Od piątku wieczorem strasznie boli mnie korzeń bo z zęba nic tam nie zostało. Wczoraj do wieczora ból był do zniesienia. Przyjmowałem Solpadeine i ibuprom. Pod wieczór pojechałem na pogotowie dentystyczne, korzeń do wyrwania, wystawili receptę na ketanol i clindamycin. Po samym ketonalu ból nie ustępuje, tylko w połączeniu z Solpadeina daje jakiś efekt. Czy przyjmowanie dwóch tych leków jest bezpieczne? Zalecenie to ketanol co 8h, od wczoraj od 23 wziąłem 3. Chirurg dentystyczny sporo jutro.

Dzień dobry,
można przyjmować paracetamol i ibuprofen w tym samym czasie. Są to dwie różne grupy leków, które można ze soba łączyć. Oczywiście trzeba zachować maksymalnie dopuszczalną granicę czyli nie więcej niż 8 tabletek paracetamolu 500mg i 1,2 gramy ibupromu w ciągu doby. Skoro korzeń jest usunięty i przyjmuje Pan antybiotyk, ból musi wkrótce ustąpić.