Spacery, niska temperatura a spadek wagi

Czy jeżeli podczas wycieczki, zjada się tylko 3 niewielkie posiłki i przez 3 dni po 8 godzin dziennie spaceruje się po mrozie(-10 stopni Celsjusza), możliwy jest spadek wagi o około 2,5 kg masy ciała ?

Spadek wagi w zależności od wielkości posiłków oraz długości i intensywności spacerów jest możliwy. Jednak tak wysoki spadek masy ciała w tak krótkim okresie jest związany raczej z ododnieniem organizmu i przeważnie nie ma trwałego charakteru - powrót do normalnych posiłków i zwyczajnego trybu prawdopodobnie zaowocuje szybkim powrotem do wyjściowej masy ciała.