Spadające płytki krwi w 38 tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 38 tyg ciąży. Z powodu spadajacych płytek krwi hematolog zlecił mi badania. Badania wyszły jak niżej: Fibrynogen (G53) - 480, D-dimery (G49) - 918. Reszta wyników w normie (poza płytkami ale ich nie mam wcale mało - 123). Co oznaczają te wyniki? Pytam, bo nie wiem czy zdąże się dostac do lekarza przed porodem :) Dziękuje za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Powinna Pani zaufać swojemu lekarzowi. Ciąża to bowiem taki stan, kiedy D-dimery rzeczywiście wzrastają. Zdecydowanie nie stosuje się wtedy normy, jaką jest 500 ng/ml. Zdecydowanie niepokojące są niskie płytki krwi w ciąży.