Spadek badań tarczycy a wypadanie włosów

witam.mam pytanie. w listopadzie mialam tarczyce wynik 3.40 a w grudniu mialam 2, natomiast dzisiaj juz jest 1.34dlaczego jest ciagly spadek,borykam sie rowniez z wypadaniem wlosow.dziekuje za odp.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Alternatywy leczenia DCP

DCP to jedna z metod leczenia łysienia plackowatego. Czy są jakieś inne sposoby radzenia sobie z tym problemem? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Wyniki cały czas mieszczą się w granicach normy. Okresowe spadki TSH nie są groźne i nie wpływają na wystąpienie objawów klinicznych (nadczynności tarczycy). Jednakże wskazana jest kontrola TSH za kilka miesięcy, by wykluczyć ewentualną rozpoczynającą się nadczynność tarczycy lub chorobę Hashimoto (w jej początkowym okresie występuje nadczynność tarczycy, a następnie trwała niedoczynność tego gruczołu.

0

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty