Spadek bety w 9. tygodniu ciąży

Witam, w 9tc (6.12) miałam robione USG, pęcherzyk miał 6,6x4,2 mm, a beta spada. Od niedzieli mam miesiączkowe skurcze w dole brzucha i plamienia - głównie brązowe, 9.12 było to trochę świeżej krwi, ale tak na 1/2 podpaski. Zszedł wtedy jeden mały skrzep. Potem znów plamienie. Od czwartku skurcze są nieco silniejsze, a w piątek i sobotę plamiłam świeżą krwią i pojawiły się 2 małe skrzepy. Czy przy tak małym pęcherzyku powinna wydalić więcej i krwawić bardziej? Jak długo może trwać oczyszczanie?

Elżbieta Rhone

Witam,
po około 1-2 tygodniach warto wykonać badanie USG żeby sprawdzić, czy w macicy znajdują się resztki po poronieniu i konieczne będzie łyżeczkowanie (wtedy dostanie Pani skierowanie na zabieg). Zazwyczaj jednak w tak małej ciąży nie jest konieczna żadna dodatkowa interwencja.