Spadek biustu od odchudzania?

Witam. Mam 17 lat i ważę ok. 48 kg przy wzroście 164. Dodam, że jestem bardzo nieproporcjonalna, w kształcie gruszki. Ostatnio sporo schudłam. I najbardziej schudł mi tułów, a nie nogi, na których mi tak bardzo zależało. Miałam bardzo mały biust, a teraz prawie w ogóle go nie ma. Widać mi już cały mostek. Rękę mogę objąć dłonią. Wyglądam jak szkielet. Ćwiczyłam bardzo dużo na rowerze, ale to nie pomagało więc zaczęłam mniej jeść. Co zrobić, aby moje piersi choć troszkę przybrały na objętości? Dodam, że nie chcę wrócić do normalnego jedzenia, bo moje nogi nadal wydają mi się grube, ale od góry wyglądam strasznie...

Witam serdecznie,

Twoja aktualna masa ciała wskazuje na niedowagę.
Twój BMI ma wartość 17.8 kg/m2, podczas gdy dolna norma to 18.5 kg/m2, a przy wartościach mniejszych niż 17.5 kg/m2 rozpoznaje się anoreksję.

Drastyczne odchudzanie powoduje zaburzenia hormonalne, co odbija się na kształcie biustu. Na jego rozmiar i wygląd wpływają nie tylko hormony, ale i tkanka tłuszczowa oraz mięśnie klatki piersiowej.

Zdecydowanie powinnaś przytyć kilka kilogramów. Jeśli nie możesz tego zaakceptować, może to wskazywać na początki anoreksji- wówczas wskazana jest konsultacja u psychiatry i psychoterapeuty.

Jeśli chcesz poprawić proporcje sylwetki, wskazane są ćwiczenia mięśni klatki piersiowej i ramion- pomaga w tym np. pływanie.
Zastanów się również, czy postrzeganie dolnych partii Twoje go ciała nie jest zniekształcone przez to, że patrzysz na nie z góry.

Z pozdrowieniami