Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 5 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spadek ciśnienia krwi a stymulator serca

Witam. Mam 62 lata. Jestem kobietą. Jestem pacjentką kardiologiczną. Ostatnio w nocy poczułam się żle. Bolała mnie głowa. Zmierzyłam sobie ciśnienie które spadło do 80/42 . Mam jednak tendencje do nadciśnienia. Z tego powodu zażywam min accupro 40 . Moje ciśnienie jest kontrolowane lekami. Pomimo to dość często mam nadciśnienie rozkurczowe tj.136/98,104,110. Mam stymulator serca. Jestem na Betalocu Zok,Digoxynie, Warfarynie . Co może być przyczyną tak nagłego spadku ciśnienia?
KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu

Kwasy tłuszczowe omega-3 a nadciśnienie tętnicze

Tłuszcze omega-3 korzystnie wpływają na naczynia krwionośne i poprawiają wartości lipidogramu. Dostarczanie odpowiedniej dawki tych tłuszczy może skutecznie wspomóc w walce z miażdżycą. Warto dowiedzieć się więcej o wpływie kwasów tłuszczowych omega-3 na spadek nadmiernie wysokiego ciśnienia.

Koniecznie proszę spotkać się kardiologiem, prawdopodobną przyczyną może być niewłaściwa dawka leku (np. na noc), być może należy poszukać innego leku, który nie będzie niósł ze sobą takich reakcji w Pani organizmie. Spadek ciśnienia w nocy jest sytuacją naturalną, jednakże nie do tak niskich jednostek - więc być może lek nadmiernie je obniża. Przy nocnym spadku ciśnienia może pomóc odrobinę osolona woda - to MOCNO tymczasowy sposób i należy skontaktować się z lekarzem! Z kolei ciśnienie poranne (niestety nie napisała Pani o której w ciągu doby pojawia podniesione ciśnienie) może wzrastać ze względu na wzrost Pani aktywności, warto więc wstać powoli, bez stresu, aby go nadmiernie nie podnosić. Przy dużych skokach ciśnienia potrzebna jest natychmiastowa porada lekarska.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy