Spadek energii i apatia a przekroczony poziom cholesterolu

Witam mam pytanie ponieważ od jakiegoś czasu mam spadki energii i czasem odczuwam apatyczność a robiłem nie dawno badania i wyszło że mam przekroczony poziom Cholesterolu całkowitego 5,40 norma 3,00-5,00 czy to może być przyczyną takich sytuacji? Dziękuję za odpowiedź

Dobry wieczór,

Hiperlipidemia może być przyczyną pogorszenia samopoczucia. Warto, aby oznaczyłl Pan sobie pełny profil lipidowy, czyli jeszcze LDL, HDL i Triglicerydy. Czasami do hiperlipidemii dochodzi przy niedoczynności tarczycy, co mogłoby tłumaczyć również Pański spadek enrgii i okresową apatię. Warto przesieowowo oznaczyć stężenie TSH we krwi rano na czczo.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz