Spadek FT3 w 24. tygodniu ciąży

Witam serdecznie. Obecnie kończę 24 tydzień ciąży. Badałam ostatnio hormony, gdyż przed ciążą chorowałam na nadczynność tarczycy. Zanim zaszłam w ciążę hormony były już wyregulowane, a leki (Thyrosan) odstawione. W chwili obecnej wyniki wyglądają następująco: TSH: 2,420 uIU/mL (0,27 - 4,2), fT4: 1,1 ng/dL (0,93 - 1,7), fT3: 2,44 pg/mL (2,57 - 4,43). Spadek fT3 nie jest duży, ale niepokoi mnie, czy nie zaszkodzi to maluszkowi. Wizyta u endokrynologa niestety dopiero za tydzień.

Lek. Krzysztof Szmyt

Jak najbardziej zalecam wizytę u endokrynologa. Wyniki badania TSH jest na granicy normy, dlatego potrzebna jest częstsza kontrola ze strony specjalisty i wykonanie ponownych badań hormonalnych.