Spadek libido - co może mi pomóc?

Hej, mam 20 lat i dziewczynę, którą bardzo kocham... Rzecz w tym, że kiedy przechodzimy do spraw "łóżkowych" nie mam takiego "zapału" do tego, jak miałem kiedy byłem na przykład 17-latkiem... Nie chodzi o to, że jestem nią znudzony, bo bardzo mnie pociąga, ale wtedy potrafiłem robić to bez przerwy i z pełną fantazją, a teraz nie potrafię skupić się na tym tak jak kiedyś. Czy można temu jakoś zaradzić...? Wiem, że jestem jeszcze młody, dlatego szukam porady. Może jakieś tabletki czy coś w tym stylu by temu podołały? Jak sądzicie?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana sytuacja może sugerować spadek libido o podłożu psychicznym lub też somatycznym (hormonalnym).
Aby ustalić dokładną przyczynę wskazana jest konsultacja seksuologiczna lub psychologiczna.
Wstępnie należy zróżnicować podłoże problemu, gdyż w tym wieku libido powinno być wysokie.
Różnorodne suplementy diety poprawiające popęd seksualny i możliwości seksualne będą leczeniem objawowym i nie rozwiążą istoty problemu.
Proponuję skonsultować problem z seksuologiem lub psychologiem, niestety przez internet niemożliwe jest wskazanie ewentualnej przyczyny.

Redakcja abcZdrowie.pl