Spadek libido i utrata czucia w piersiach. Jakie mogą być przyczyny?

Witam. Od niedawna (około 1-1,5 miesiąca) dokucza mi brak czucia w piersiach podczas stosunku. Wcześniej ten problem nie istniał, wręcz przeciwnie, odczuwałam dużą satysfakcję z tego typu pieszczot. Oprócz tego odnoszę wrażenie spadku libido, mam ochotę na seks, lecz ciało nie reaguje "prawidłowo". Co może być przyczyną? Dodam, że w marcu nie wystąpiła miesiączka (brak ciąży - test) po czym wszystko wróciło do normy. Nie przyjmuję żadnych leków, a tabletki antykoncepcyjne zaprzestałam zażywać rok temu. Jestem w związku od 6 lat i nigdy wcześniej nie było tego typu problemów. Cała ta sytuacja zaczyna być bardzo stresująca, co nie poprawia aktualnego stanu. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pani dolegliwości sugerują przypadek o podłożu psychogennym i jako taki wymagają skonsulowania się z seksuologiem. Teoretycznie brak czucia w piersiach mógłby być powikłaniem po operacji chirurgicznej przeprowadzonej w tej okolicy. Jeśli jednak takiej operacji Pani nie przechodziła, konieczna może się okazać wizyta u seksuologa.