Spadek libido po masturbacji

Witam, od kilku lat masturbowałem się dość często przy pornografii. Prawdziwe kobiety przestały mnie tak bardzo podniecać jak kiedyś. W tej chwili przestałem. Czy możliwe, że przez zaprzestanie tej czynności moje libido spadło? Czy po odstawieniu porno i masturbacji na czas np. 3 miesięcy wszystko wróci do normy? Dodam, że mam wzwód np. podczas pocałunków z moją dziewczyną ale nie tak mocny jak kiedyś. Mam 20lat. Czy będę impotentem? Do jakiego lekarza mam się zgłosić?

To takie błędne koło. Proszę się nie martwić. Musi Pan odciąć się od pornografi i masturbacji i uwieżyć w siebie !!! a z czasem wszystko wkrótce wróci do normy.

Witam, na ten moment nic nie wskazuje na to by miał się Pan stać impotentem. uzależnienie od masturbacji przy tak silnych bodżcach jakimi są strony pornograficzne mogło czasowo osłabić Pan reaktywność seksualną. Po zaprzestaniu tego rodzaju aktywności wszystko powinno niebawem wrócić do normy, spokojnie,,proszę dać sobie trochę czasu.Pozdrawiam

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
objawy, które Pan opisuje mogą wskazywać na problem związany z uzależnieniem od pornografii. Proponuję kontakt z psychologiem-seksuologiem w celu skonsultowania tego problemu i podjęcie ewentualnej terapii.