Spadek libido po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam Odkąd zdecydowałam się na antykoncepcję hormonalną moje libido całkowicie spadło , sex nie sprawia mi żadnej przyjemności wręcz przy dłuższym stosunku odczuwam dyskomfort i delikatne pieczenie. Ginekolog zaleciła mi suplement Hormonella , libido w dużym stopniu wzrosło ale nic po za tym. Wcześniej sex sprawiał mi dużą przyjemność , nie miałam problemu z osiągnięciem orgazmu. Dziś zmuszam się do stosunku , tylko po to by sprawić przyjemność mężowi. Proszę o pomoc.

Istnieją inne metody antykoncepcji niż hormonalne. Jeżeli pomimo rezygnacji z antykoncepcji hormonalnej przyjemność z seksu nie powróciła, warto rozważyć wizytę u psychologa-seksuologa.
Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Należy kontynuować kontakt z lekarzem ginekologiem, przeprowadzić badania diagnostyczne i rozważać także inne możliwe sprzyjające/ niesprzyjające okoliczności, które mogłyby wpływać na Pani libido i przyjemność z seksu.
Być może warto zmienić tabletki antykoncepcyjne na inne lub w ogóle zmienić metodę antykoncepcji na inną niż hormonalna.

Pozdrawiam!