Spadek masy ciała a niedoczynność tarczycy

Witam, mam 24 lata podczas ostatnich wyników poziom TSH wyniósł u mnie 5,82. Przed badaniem zażywałam leki, przez ostatnie pół roku schudłam ok 20 kg w nie do końca zdrowy sposób odchudzania. Chciałabym wiedzieć czy to właśnie styl życia oraz przyjmowane tabletki na odchudzanie mogły wpłynąć na wynik TSH czy jest możliwość niedoczynności?

Renata GrzechociĹska

Nieprawidłowe odchudzanie mogło się przyczynić do takiego stanu rzeczy. Z powodu podwyższonego dla wartości referencyjnych poziomu TSH proszę wykonać pomiar FT3 i FT4 oraz udać się do endokrynologa.