Spadek masy ciała, brak energii i biegunka po zapaleniu wyrostka

Od roku czasu mam bardzo duze problemy z układem pokarmowym tzn biegunki znaczny spadek ciała niedowaga i brak energi .Problemy te zaczeły sie po zapaleniu zgorzelinowym wyrostka i po wycieciu go jednak lekarzjak narazie nie wie co jest powodem.Od tamtego czasu mam bardzo niskie libido albo brak wzwodów kompletny i moje pytanie czy problemy z układem pokarmowym, niedowaga sa przyczyna tego stanu?Obecnie mam 23 lata,wczesniej nie mogłem w zaden sposob narzekac na libido bo było bardzo wysokie.

Zapewne właśnie zaburzenia związane z przewodem pokarmowym mogą mieć wpływ na Pana libido. Albo jest to przejawem somatycznej choroby albo ma podłoże psychiczne. Trzeba na wstępie określić co jest powodem Pana spadku masy ciała, biegunek (może np. jakieś przewlekłe zapalenie jelit). Dlatego warto byłoby w tej sprawie udać się na konsulatcję do gastroenterologa. Być może konieczne okaże się wykonanie kolonoskopii, może gastroskopii czy USG jamy brzusznej, może jakieś dodatkowe badania laboratoryjne. O wszystkim zadecyduje gastroenterolog. Po wykluczeniu morfologicznych przyczyn dolegliwości do uwzględnienia psychiczne podłoże.

Należy spytać czy wyrostek był badany histopatologiczne, czasem w wyrostku są komórki nowotworowe o możliwości wydzielania hormonów np. typu rakowiaka.
Inną możliwością jest to że współistnieje np. choroba Leśniowskiego Crohna
Jeszcze inną jest tez ( po wykluczeniu innych ) przyczyna psychogenna