Spadek motywacji i brak energii a depresja u chłopaka

Witam! Ostatnio zastanawiam się czy mój chłopak nie cierpi na depresję. Jego nastrój nie jest obniżony, a nawet jeśli to lekko. Widzę natomiast u niego bardzo duży spadek motywacji, ma mało energii, proste zadania wymagają od niego dużo wysiłku, prawie nic go nie cieszy. Poprawę widać kiedy korzysta z używek. Prowadzi własną firmę i praktycznie wcale w niej nie pracuje. Bardzo dużo śpi. Jesteśmy razem od roku i w zasadzie jest tak cały czas. Ostatnio ograniczył też kontakty towarzyskie.
ponad rok temu

Mogą to być zaburzenia z kręgu depresji, jednak taka diagnozę może postawić lekarz po badaniu i gruntownym wywiadzie. Warto namawiać chłopaka, by się skonsultował, zanim sprawy przybiorą gorszy obrót (np przestanie chodzić do pracy czy firma podupadnie).

Witam Panią Serdecznie,

Mogą to być objawy wypalenia zawodowego, ale i stanu prodepresyjnego, co jest informacją dla Pani Chłopaka, by zadbał o siebie, konsultując się ze specjalistą.

Życzę regeneracji sił witalnych,
Irena Mielnik-Madej