Spadek nastroju i płaczliwość przed migreną

Dobry wieczór. Leczę się na migreny, wspólnie z lekarzem szukamy leku, który będzie działał na mnie. Silne bóle głowy mam od dzieciństwa. Mam 8 - 12 migren w ciągu miesiąca. Miałam robiony rezonans mózgu/pnia, który wyszedł prawidłowo. Ostatnie badania EEG wyszło prawidłowo. Czasami zauważam u siebie dziwne zmiany nastroju, spadek nastroju, płaczliwość, pustkę... Czy takie odczucia mogą świadczyć o nadchodzącym ataku migreny, czy mogą być spowodowane przez to, że mam tak często i silną migrenę?

pytanie co sie kryje pod tymi objawami i migrenami...same leki nie wylecza..warto sie temu przyjrzec odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,
Z opisu wniskuję,że objaw jest swoistym radzeniem sobie z poczuciem "pustki".Czy brała Pani pod uwagę inne metody niż farmaceutyki?Np.psychoterapię,relaksację,które pozwoliłyby zidentyfikować problem od wielu innych stron,poznać go a następnie sprawić,by przynajmniej nie był bolesny?Można zainicjować w trakcie wizyty skierowanie do odpowiedniego specjalisty ,póki nie zostały uszkodzone żadne części fizyczne organizmu/głowy/.
Serdecznie pozdrawiam.

W przypadku częstych bólów głowy tj powyżej 15 dni w miesiącu wskazane jest leczenie profilaktyczne. Stosowanie tak często leków przeciwbólowych nie przynosi efektu a wręcz przeciwnie doprowadza do powstania polekowych bólów głowy.
W leczeniu profilaktycznym stosuje się inne leki niż przeciwbólowe np przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne, kardiologiczne. Uznanym, nowoczesnym sposobem leczenia migreny przewlekłej są iniekcje toksyny botulinowej.
Napad migreny może być poprzedzony zmianami nastroju, warunkiem jest oczywiście ich wzajemny związek.