Spadek obwodu bicepsa

Mój problem polega na tym, że ćwiczę od września, zdrowo się odżywiam. Jem 5 razy dziennie, ćwiczę 4-5 razy w tygodniu. Na początku września obwód bicepsa wynosił 32 cm. Na początku grudnia było już 34 cm, znajomi mówią że schudłem na brzuchu. Zauważyłem wzrost masy mięśniowej także na nogach i klatce piersiowej. Dziś zmierzylem obwód bicepsa i jest 31 cm. Nie wiem dlaczego masa mięśniow spadła. We wrześniu ważyłem 73 a waga na dziś wynosi 77. Nie nabrałem masy tłuszczowej. Nie biorę supli.

Dzień dobry,
Jest to prawdopodobnie przyczyna źle dobranych ćwiczeń. Skoro inne partie ciała nabierają masy mięśniowej, tkanka tłuszczowa nie przyrasta, to z dietą jest wszystko w porządku. Proponuję poradzić się trenera personalnego, jakie ćwiczenia wykonywać na zwiększenie obwodu bicepsa, ponieważ istnieją również takie, które "wydłużają" włókna mięśniowe. Nie każde ćwiczenie angażujące biceps, będzie więc skutkowało zwiększeniem jego obwodu.

Może tak być jeśli ćwiczy Pan cały czas z tym samym obciążeniem. Aby stymulować rozrost mięśni potrzeba jest sukcesywnego zwiększania obciążenia. Drugim aspektem może być to, że skupia się Pan na bicepsach a pomija ćwiczenia na pozostałe mięśnie ramienia i przedramion. Bez nich biceps nie urośnie.