Spadek potasu po cholecystektomii

witam Mam pytanie, mianowicie, 13-06-2015 przeprowadzona została u mnie cholecysektomia i od tamtej pory mam problemy ze spadkiem potasu, co jakiś czas spada pomimo kalipozu i londu na Izbie Przyjęć i jest ok przez pewien czas. Jaka może być przyczyna tego spadku

Na pewno spadek poziomu potasu we krwi nie ma nic wspólnego z przebytym zabiegiem usunięcia pęcherzyka żółciowego (chyba, że ma Pan w chwili obecnej gwałtowne obfite biegunki). Aby konkretnie zdiagnozować ten problem można wykonać dobową zbiórkę moczu i ocenić jaka jest utrata potasu z organizmu w ciągu doby. O dalszej diagnostyce powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Lekarz rodzinny powinien zaplanować serię badań , które to wyjaśnią , albowiem sam fakt przebytej cholecystektomii nie usprawiedliwia zjawiska spadku potasu!!! zż