Spadek poziomu BHCG w 14. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 14 tc. Robiłam beta HCG 3 razy i teraz okazuje się, że spada. W 7 tc wynosiło 83, w 12 tc wynosiło 67, a w 14 tc wynosi 49. Również w 13 tc miałam robione usg, widziałm bijące serduszko wszystko było dobrze. Co to dla mnie znaczy, mój lekarz nie wiedział co mi powiedzieć. Bardzo proszę o szybką odpowiedź, jestem załamana.

Małgorzata Panek

Maksymalne stężenie beta HCG występuje między 9a12 tygodniem ciąży, a następnie spada gdyż funkcje hormonalne przejmuje łożysko. Jest to normalne. Proszę pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych.
pozdrawiam