Spadek poziomu cukru

Nie leczyłam się na cukrzyce ale od czasu do czasu sprawdzam poziom cukru- dziś zaskoczył mnie jego spadek do 42 (wg wskazań gleukometru) Czy to już czas by zgłosić się do lekarza ?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak niski poziom cukru nie świadczy o cukrzycy. Jest on jednak nieprawidłowy. Przyczyną może być rozkalibrowanie glukometru, co mogło spowodować nieprawidłowe wskazanie wyników. Sytuacja wymaga weryfikacji. Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego i oznaczyć poziom glukozy na czczo w laboratorium.

nie sądzę, aby ten wynik był wiarygodny.Na rynku jest wiele glukometrów, które notorycznie zaniżają wyniki. Poza tym dokładność wyników glukometrów w zakresie niskich glikemii nie jest idealna. Proszę nie brać tego wyniku poważnie.